Pływalnia: 44 683 45 51 \ Biuro MOSiR: 44 683 58 44

Fabryka Siły

MOSiR - Turnieje Polskiej Ligi Tenisa!

Pobierz oświadczenie: [POBIERZ]


Regulamin turniejów Polskiej Ligi Tenisa:

Postanowienia ogólne
&1

Rozgrywki Polskiej Ligi Tenisa przeznaczone są zarówno dla osób, które grają w tenisa ziemnego jak i tych którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z „białym sportem”. Polska Liga Tenisa to rozgrywki dla każdego, niezależnie od pochodzenia, wieku, płci czy umiejętności gry.
Aby uzyskać swoją kategorię ligową należy zarejestrować oraz aktywować swoje konto na stronie www.polskaligatenisa.pl i zgodnie z prawdą odpowiedzieć na pytania zawarte w formularzu rejestracyjnym.
Rozgrywki toczą się na pięciu poziomach ligowych, które dostosowane są do umiejętności gry poszczególnych graczy.
Osoby, które przynależą do rozgrywek: I Liga, II Liga lub PLT 45+ przyporządkowani są również do Pucharu PLT lub Pucharu PLT Kobiet i uzyskują status sportowców zawodowych.
Osoby przynależące do kategorii PLT U13 nie uzyskują statusu sportowców zawodowych, co oznacza że nie mogą otrzymać jakichkolwiek nagród pieniężnych za osiągane wyniki.

I Liga - dla aktualnych i byłych zawodników oraz trenerów i instruktorów tenisa ziemnego
II Liga - dla amatorów tenisa ziemnego, osób które nigdy nie grały w turniejach zawodniczych oraz nie są trenerami ani instruktorami tenisa ziemnego
PLT 45+ - dla osób powyżej 45. roku życia (roczniki do 1976), które nie grały nigdy zawodniczo oraz nie są trenerami ani instruktorami tenisa ziemnego
PLT U13 - dla dzieci poniżej 13. roku życia, które nie uprawiają wyczynowo tenisa ziemnego
Puchar PLT - rozgrywki odbywające się raz do roku, w którym swoich sił spróbować może każdy

DOŁĄCZ DO GRY W POLSKIEJ LIDZ TENISA!


Rozgrywki
&2

Administratorem rozgrywek Polskiej Ligi Tenisa jest Polska Liga Tenisa
Cykl turniejów rozpoczyna się z dniem 1 stycznia i trwa do 31 grudnia. Do rozgrywek można przystąpić w każdej chwili, niezależnie od pory roku.
Koszt licencji upoważniającej do przystąpienia do rywalizacji we wszystkich turniejach Polskiej Ligi Tenisa w ramach swojej kategorii wynosi 99 złotych.
Licencja ważna jest od chwili nabycia aż do 31 grudnia 2021 roku.
Zapisy na poszczególne turnieje odbywają się wyłącznie na stronie www.polskaligatenisa.pl i trwają do dnia publikacji danego turnieju na stronie www.polskaligatenisa.pl do 48 godzin przed datą jego rozpoczęcia.
Za sprawny przebieg turnieju odpowiedzialny jest Organizator, który każdorazowo wyszczególniony jest na stronie www.polskaligatenisa.pl w szczegółach danego turnieju.
Losowanie grup turniejów Polskiej Ligi Tenisa odbywa się najpóźniej w przeddzień turnieju i transmitowane jest na stronie www.polskaligatenisa.pl lub za pośrednictwem mediów społecznościowych organizatora i ma charakter jawny.
Plan gier z dokładnymi godzinami poszczególnych meczów grupowych pojawi się na mniej niż 12 godzin przed planowanym rozpoczęciem turnieju i opublikowany zostanie w zakładce ,,terminarz/wyniki" danego turnieju na stronie www.polskaligatenisa.pl. W przypadku wycofania się danego gracza z turnieju z powodów zdrowotnych (zwolnienie lekarskie L4 lub COVID) wakujące miejsca mogą uzupełnić gracze rezerwowi, ale tylko do momentu rozpoczęcia turnieju.
Każdy turniej podzielony jest na fazę grupową i pucharową, pod warunkiem, że liczba uczestników danego turnieju wynosi minimum 6 osób. W przypadku mniejszej liczby osób turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym.
Grupy turniejowe zawsze są trzy, cztero lub rzadziej pięcioosobowe i rozgrywane są systemem każdy z każdym. Awans do fazy pucharowej uzyskują obligatoryjnie zwycięzcy grup, a w dalszej kolejności gracze z drugich bądź nawet trzecich miejsc w grupach, tak aby liczba premiowanych była wielokrotnością liczby 2, ale nie większa niż 32.
Ostateczny system gier danego turnieju publikowany jest w trakcie losowania grup, odbywającego się zawsze dzień przed rozpoczęciem turnieju.
Zwycięstwo w meczu wynikiem 2:0 to 3 punkty, zwycięstwo 2:1 to 2 punkty, a porażka 1:2 to 1 punkt zarówno do tabeli grupy jak i klasyfikacji rankingowej Polskiej Ligi Tenisa.
Wszystkie mecze Polskiej Ligi Tenisa w sezonie 2021 rozgrywane są piłkami Pacific.
Wszystkie mecze Polskiej Ligi Tenisa odbywają się wedle powszechnie obowiązujących zasad gry w tenisa ziemnego z poniższymi wyjątkami:
do dwóch wygranych setów przez danego gracza, z zastrzeżeniem, że seta wygrywa osoba, która jako pierwsza zdobędzie swój czwarty gem
przy stanie 3:3 w gemach rozgrywany jest tie-break do 7. zdobytego punktu przez danego gracza (z zachowaniem dwupunktowych przewag)
przy stanie 40:40 w gemie decydująca jest tzw. ,,złota piłka", a stronę na którą zostanie ona posłana wybiera serwujący
ewentualny trzeci set to super tie-break do 10. zdobytego punktu przez danego gracza (z zachowaniem dwupunktowych przewag)


Nagrody
& 3
1. Za każdy rozegrany mecz w turnieju w ramach Pucharu PLT, gracz otrzymuje nagrodę w wysokości 500 złotych brutto, niezależnie od osiągniętego wyniku.
2. Maksymalna suma nagród dla jednego gracza za udział w jednym turnieju Pucharu PLT może wynosić 2 000 złotych brutto.
3. Nagrody wypłacane są w formie przelewów lub weksli z określonym terminem wypłaty.

Najczęściej zadawane pytania:

• Czy mogę prosić o wybór godziny pierwszego meczu?
- Tak. W tym celu prosimy o wysłanie wiadomości SMS na numer podany w szczegółach danego turnieju niezwłocznie po dokonaniu zapisu i jeśli nastąpi taka możliwość to postaramy się rozpatrzeć Twoją prośbę. Dotyczy to wyłącznie godziny pierwszego meczu w grupie.

• Czy mogę grać w innej lidze niż przydzielona?
- W danym sezonie można grać tylko w jednej lidze. Jeśli aktywowałeś swoje konto, ale nie zagrałeś jeszcze w żadnym turnieju w danym sezonie - możesz poprosić o zmianę kategorii ligowej wraz z pisemnym uzasadnieniem na kontakt@polskaligatenisa.pl. Do transferów z II ligi do I ligi lub/oraz PLT 45+ do II ligi.

• Grałem kiedyś zawodniczo, ale to było dawno temu. Czy mogę grać w II lidze lub PLT 45+?
- Nie. Byli zawodnicy, trenerzy i instruktorzy podobnie jak aktualni zawodnicy nie mogą grać w wymienionych rozgrywkach.

• Zawodnik lub instruktor tenisa znajduje się na liście zgłoszeń w turnieju II ligi lub PLT 45+. Czy zostanie dopuszczony do turnieju?
- Taką informację prosimy wraz z potwierdzeniem wysłać na kontakt@polskaligatenisa.pl na dzień przed rozpoczęciem turnieju. Jeśli dana osoba jest bądź była czynnym zawodnikiem, udziela odpłatnie lekcji tenisowych lub ogłasza się w tym celu w Internecie lub innym medium - zgodnie z regulaminem może rywalizować tylko w ramach I ligi.

• Co jeśli turniej się nie obędzie z uwagi na małą liczbę zgłoszeń. Czy odzyskam zwrot wpisowego?
- Tak. Aby turniej został rozegrany na jego liście musi znajdować się minimum trzech graczy. Jeśli na dzień przed turniejem nie ma wymaganej liczby uczestników zwracamy na Twoje konto 100 procent wpisowego.

• Czy mogę wycofać się z turnieju przed jego rozpoczęciem i uzyskać zwrot wpisowego?
- Tak. Pod warunkiem przedstawienia zwolnienia L4 i przesłania go na adres kontakt@polskaligatenisa.pl.

• Co w razie niesprzyjającej pogody, która uniemożliwia rozegranie turnieju?
- Jeśli turniej odbywa się na obiekcie posiadającym zadaszenie - wówczas rozgrywki są kontynuowane pod dachem niezależnie od nawierzchni. W przypadku gdy obiekt nie posiada zadaszenia - organizator podejmuje wiążące decyzje dotyczące jego dalszego przeprowadzenia. Jeśli turniej zostanie odwołany z uwagi na deszcz - zwracamy na Twoje konto 100 procent wpisowego.

Mapa obiektów

Partnerzy

Społeczność


MOSiR
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Leszka Czarnego 22
97-500 Radomsko

e-mail: mosir@radomsko.pl
Godziny otwarcia
Biuro MOSiR:
Pon-Pt: 7:30 - 15:30

Pływalnia:
Pon-Pt: 7:00 - 22:00
Ostatnie wejście: 20:45
więcej info>

Sauna:
Pon-Pt: 16:00 - 22:00
Sobota: 9:00 - 20:00
Niedziela: 13:00 - 20:00
Ważne numery
Biuro: 44 683 58 44
Siłownia: 667 920 205
Korty: 505 649 843
Pływalnia (po 16.00): 44 682 45 51
© 2021 MOSiR Radomsko